ul. Koszykowa 59, lok.15, 00-660 Warszawa
tel. 22 626 88 66
e-mail: biuro@kpeir.pl, rn@kpeir.pl
Nasza gazeta
Szukaj:

"Emeryci razem w walce o sprawiedliwość społeczną"

Bracia Kaczyńscy nie dadzą nam odpocząć od siebie. ?Wyskakują? z telewizora, radia z gazet.

on czwartek, 29 maj 2008. Posted in Maj 2008

Bracia Kaczyńscy nie dadzą nam odpocząć od siebie. ?Wyskakują? z telewizora, radia z gazet.

Zdumiewająca jest ich toporność.

Oto prezydent śmie powiedzieć, że w swoim czasie zlecił wyrzucenie z posady ówczesnego premiera, że nie był to człowiek właściwego formatu, że nie słuchał poleceń jego brata, szefa partii.

?Kociarz roku? wpisuje się do niechlubnych doświadczeń wojowników z czasów kamienia łupanego, którzy dopiero za tysiące lat popatrzą na współczesną wolność , a zwłaszcza na demokrację.

Co to ma wspólnego z nami emerytami i rencistami ?

Ma bardzo wiele, bowiem szanujemy wartość słów i doskonale wiemy, że to słowa i myśli fatalne, które bardzo nas oddalają od szacunku, którym powinniśmy darzyć prezydenta.

A może prezydentowi po prostu nie podoba się społeczeństwo ?

Jego brat zachował się ostatnio jeszcze gorzej, wręcz beznadziejnie. Mówił o marnym życiu swojego politycznego przeciwnika, o tym, że powinien dorosnąć do poziomu wyższej klasy.

Bracia Kaczyńscy nie są, że nie są w żadnej wyższej klasie. To poziom bruku !

Nie ma dnia bez politycznej nienawiści.

on piątek, 09 maj 2008. Posted in Maj 2008

Bracia Kaczyńscy nie mogą żyć bez Donalda Tuska, a ten ostatni wykorzystuje każdą sytuacje, by podważać sens istnienia sławnych bliźniaków. Ministrowie sprawiedliwości, obecny i były zajmują się przede wszystkim wymierzanie jej przeciwnikowi. Były minister obrony, a także była pani minister spraw zagranicznych walczą ze wszystkich, całe szczęście, że wątłych sił, ze swoimi następcami. Szlachetnym wyjątkiem jest prof. Zbigniew Religa, który traktuje z kurtuazją panią minister Ewę Kopacz. Ale to tylko stara dobra szkoła postępowania, gdy jest się osobą publiczna. Szkoła do której nie uczęszczali ci, którzy Rzeczpospolita władali i władają.

Patrzą na to wszystko emeryci i renciści ze skrajną niechęcią. Seniorzy bowiem doskonale wiedza, że bliźnich należy traktować z szacunkiem, o ile chcemy tego samego od nich. Wiedzą również, że na świecie zawsze warto być po stronie dobra, bo to, co złe, zawsze nas znajdzie. Naturalnie o ile damy na to szanse. Więc warto i należy bronić się przed ?ciemną strona mocy?. Kiedy jednak aktorzy naszej sceny politycznej zrozumieją, że nienawiść pochłania, przede wszystkim, tych, którzy nienawidzą ?

Co nas obchodzi ?

on piątek, 18 kwiecień 2008. Posted in Kwiecień 2008

         Co nas obchodzi amerykańska tarcza, mająca nas jakoby bronić przed atakiem państw Osi Zła, takich jak Iran, który zresztą nie posiada rakiet, które mogłyby zaatakować, i dlaczego, nasz kraj ? Co nas obchodzą spory pałaców Dużego, prezydenckiego i Małego, premierowego, spory o prestiż ? Co nas obchodzą konflikty w dalekich państwach planety, w których giną nasze dzieci i wnukowie ? Co nas obchodzi obowiązujący styl polityki, w której medialny wizerunek polityków jest stokroć ważniejszy niż obraz społeczeństwa ? Co nas obchodzą, zmienne , jak w  kalejdoskopie programy władzy, w których zapowiedzi zastępują oczekiwane spełnienia ?. Co nas obchodzą sondażowe wskaźniki poparcia, wynikające z pozorów, przygotowywanych przez sprawne ekipy specjalistów kształtujących wizerunek publiczny prominentów.

         Obchodzi nas godność naszego życia i godność naszego państwa, obchodzi nas szacunek do każdego losu i każdego człowieka, obchodzi nas prawość, uczciwość i honor. Obchodzi nas nadzieja, w którą ciągle i być może naiwnie wierzymy. Obchodzi nas solidarność losów emerytów i rencistów. A przede wszystkim obchodzi nas życie, którego każdy dzień,, każda chwilę cenimy najbardziej na świecie !

Żart “Wiadomości” w TVP1 na Prima Aprilis był wyjątkowo cyniczny

on piątek, 04 kwiecień 2008. Posted in Kwiecień 2008

Żart “Wiadomości” w TVP1 na Prima Aprilis był wyjątkowo cyniczny. Oto poinformowano że emeryci, którzy mają uposażenie z ZUS do tysiąca złotych, otrzymają bezpłatnie świetnej jakości płaskie telewizory plazmowe, z ekranem 42 – calowym. Powołano się na taką praktykę w innych zamożnych krajach Unii Europejskiej. Niestety wielu seniorów uwierzyło w to szczęście. Następnego dnia okazało sie , że podstawowy program informacyjny telewizji publicznej okrutnie z nich zadrwił. To był także przykład obrzydliwego stosunku TVP do 10 milionów polskich emerytów i rencistów. TVP – Telewizja Pogardy !

Wróg mojego wroga jest także i moim wrogiem ?

on piątek, 28 marzec 2008. Posted in Marzec 2008

Wróg mojego wroga jest także i moim wrogiem ? taki absurdalny pogląd zdaje się wyznawać prezes PIS-u.

Z wyśmienitą wprawą definiuje on  swoich kolejnych nieprzyjaciół. Jako senior piszę o tym nie bez powodu. Doświadczenie emeryta wskazuje, że  w życiu najważniejsi są ludzie bliscy, jeśli nie przyjaciele,  to przynajmniej ci, którzy myślą i działają podobnie jak my sami. Z pewnością bliski okopanemu w swojej politycznej twierdzy prezesowi jest dziennikarz TVP Info (Jacek Sobala), który prowadząc w świąteczną niedzielę polityczną dysputę przeprosił swoich rozmówców za prosty język, którym będzie się posługiwał, bo po prostu chce być zrozumiany przez swoich odbiorców. Dodajmy, że większość amatorów TVP Info to seniorzy i ich to obraził w sposób chamski ten nieszczególny prezenter. A nasz rząd jakoby kochający wszystkich i wszystko jakoś nie może ciągle dostrzec 10 milionów emerytów i rencistów w ich potrzebach, troskach, obawach. Wniosek z tego jest taki, że rząd kocha inaczej a przy okazji jest jawnym grzesznikiem, ponieważ sprawiedliwość społeczna została poczytana przez Watykan jako jeden z podstawowych nowo/starych grzechów !

Trwa wojna o zniesienie abonamentów radiowych i telewizyjnych dla emerytów

on wtorek, 04 marzec 2008. Posted in Marzec 2008

Trwa wojna o zniesienie abonamentów radiowych i telewizyjnych dla emerytów. A są oni najwierniejszymi słuchaczami i widzami dla mediów publicznych. I wiedzą doskonale, że realizacja misji społecznej tych mediów zakłada szacunek do odbiorców, uznanie ich zainteresować, pasji i ciekawości. Misja zakłada propozycje programowe na najwyższym poziomie dziennikarskim i artystycznym. Przede wszystkim zakłada, że media publiczne będą nadawcami prawdy. Zakłada objaśnianie świata, w którym żyjemy. Tymczasem seniorzy są w tym wszystkim  nieustannymi zakładnikami interesów politycznych.

Żyjemy w rzeczywistości dyktatury młodości. Młodzi sądzą, że zawsze będą tacy sami, że zawsze będą im mniej lub sprawniej służyć komercyjne warunki egzystencji. Ale seniorzy doskonale już wiedzą, kiedy ich się szanuje, a kiedy lekceważy, kiedy są podmiotem, a kiedy jedynie przedmiotem dla partii, która ma już 46 poparcia i dla tej, która ma zaledwie 16 proc. Kiedy seniorzy zrozumieją, że ich liczba 10 milionów będzie siłą, bronią i szansą na lepsze życie tylko wtedy, gdy ich nic i nikt nie podzieli ?

Każdy dzień przynosi festiwal konferencji prasowych

on środa, 27 luty 2008. Posted in Luty 2008

Każdy dzień przynosi festiwal konferencji prasowych, podczas których była władza potępia aktualną, a aktualna poświęca całą swoją uwagę byłej

ekipie. Ludzie minionego czasu nie zwracają uwagi na miażdżące dla nich sondaże popularności partii politycznych. Z kolei, ci którzy odpowiadają teraz za Polskę nie potrafią oderwać się od destrukcyjnej strategii bliźniaków. To jakby bez końca taniec karnawału z postem. W tej sytuacji niedoścignionym wzorem świetnej pracy jest holenderski trener, słusznie nagradzany i wyróżniany. Don Leo do władzy! Narodowa jedenastka to tak wiele i równocześnie mało. Niech ten wspaniały Pan nauczy nas organizacji życia, pracy i wiary w sukces. Bez tego nie warto wychodzić na boisko. Niestety my już na nim jesteśmy, od jednych do następnych wyborów. Ciekawe, że sport w porównaniu do polityki jest domeną przyzwoitości. Nie zdarza się, że przegrany odsądza od czci i wiary tego, który wygrał. Panowie Tusk i Kaczyński na boisko sportowe, seniorzy patrzą!

Słyszymy ostatnio dużo o honorze

on czwartek, 07 luty 2008. Posted in Luty 2008

Słyszymy ostatnio dużo o honorze. Pan prezes Jarosław Kaczyński oczekuje honoru od Pana Premiera Donalda Tuska i jego odejścia na zawsze z polityki jeśli nie poradzi sobie z przygniatająca rzeczywistością. Pan Prezes Prawa i Sprawiedliwości przez dwa lata przechodził do Kancelarii pod szczytnymi słowami Honor i Ojczyzna widniejącymi na frontonie budynku.  Jak wykazało doświadczenie, nie zwracał na nie żadnej uwagi. Wynika z tego, że troska o honor jest przyjemnością podmiotów słabszych politycznie i sondażowo.

Trwa dyskusja nad projektem zmian w funkcjonowaniu Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji

on poniedziałek, 28 styczeń 2008. Posted in Styczeń 2008

Trwa dyskusja nad projektem zmian w funkcjonowaniu Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Platforma Obywatelska pod pozorem odpolitycznienia tego gremium chce wprowadzić totalne upolitycznienie poprzez uzależnienie zmian w składzie Rady Nadzorczej i Zarządu TVP od decyzji resortowego ministra. Przy okazji wspomina się o misji telewizji publicznej. Otóż ta misja po prostu nie istnieje. Program określają względy komercyjne. Misja nakazywałaby m.in. szanowanie istnienia w naszym społeczeństwie 10 milionów rencistów i emerytów, zajmowanie się ich problemami, pojmowania czasu seniorów, ich nadziei i szans życiowych. Wiem doskonale, także z własnego doświadczenia, ponieważ byłem dziennikarzem telewizyjnym przez parę dziesięcioleci, że to całkowita iluzja. Przedtem i teraz. Czas jesieni życia jest w mediach publicznych skrajnie podejrzany. Programy adresowane są dla młodych widzów.

Nikt nie przyjmie scenariusza, w którym bohaterami są seniorzy. Pamiętam także doskonale rozmowę z wiceprezesem Polskiego Radia, którego namawiałem na audycje dla seniorów. W ogóle nie chciał o tym słyszeć. Całe szczęście, że już go nie ma w dygnitarskim gabinecie. Tymczasem seniorzy są wiernymi widzami i słuchaczami mediów publicznych, także sumiennymi płatnikami składek abonamentowych. Domagajmy się więc kategorycznie otwarcia mediów publicznych na nasze sprawy, na nasze życie. Media publiczne ? czyli także i nasze !

Pani Anna Fotyga z Kancelarii Prezydenta

on wtorek, 22 styczeń 2008.

Pani Anna Fotyga z Kancelarii Prezydenta  nie jest umysłem subtelnym, ani bystrym, wrażliwym nie mówiąc już o elegancji. W niedawnej dyskusji o służbie zdrowia zastanawiając się nad wielkością grupy osób korzystających z ubezpieczeń i tych, którym została tylko pomoc społeczna oświadczyła: Coś z tym fantem będziemy musieli zrobić!. Dziesięć milionów rencistów i  emerytów zostało fantem w słowach urzędniczki z Dużego Pałacu. Konwencja Spieprzaj dziadu! jest twórczo kontynuowana. Zresztą szkoda fatygi na Panią Fotygę.

Prasa informuje o rozpaczy i determinacji emerytów

on piątek, 18 styczeń 2008. Posted in Styczeń 2008

Prasa informuje o rozpaczy i determinacji emerytów, którzy chcą przerwać swoją nędzę i upokorzenie, będą kierować wnioski do sądu przeciwko parlamentowi i państwu. To przecież najlepsza metoda walki o godność i życie. Prawo nie może być przeciwko ludzkiej krzywdzie.

Sytuacji bezwzględnego państwa wobec  swoich najbiedniejszych obywateli jest bardzo wiele.

Oto np.  emeryt chcąc trochę podwyższyć swoje głodowe uposażenie podejmuje dodatkowa pracę, powiedzmy na ? etatu. Pobiera się od niego składkę rentową, emerytalną, zdrowotną i podatek. Zostają mu grosze.

Piszę te słowa z wielką goryczą. Przed laty byłem rencistą, teraz jestem emerytem. Dolegają mi liczne schorzenia, a przede wszystkim cukrzyca z powikłaniami. Do życia jest mi niezbędna insulina. W jednej z warszawskich aptek jedno jej opakowanie kosztuje 18 zł. Parę ulic dalej to samo opakowanie to już tylko 8 zł. Jest też apteka sprzedająca insulinę za ?1 zł. Co to znaczy? Ano tylko to, że nasz rynek zdrowia to chaos, w którym nie ma miejsca na rzeczywistą troskę o zdrowie ludzi najsłabszych.

W tym roku kończę 68 lat. Do statystycznego kresu życiowej drogi tylko 24 miesiące. Zresztą ZUS pracowicie pochyla się na takimi danymi. Byle krócej płacić renty i emerytury. Sąd, tylko sąd w majestacie prawa !

Pracownicy ZUS grożą wstrzymaniem wypłat rent i emerytur dla 10 mln seniorów

on wtorek, 18 grudzień 2007. Posted in Grudzień 2007

Pracownicy ZUS grożą wstrzymaniem wypłat rent i emerytur dla 10 mln seniorów. Domagają się bowiem podwyżki pensji w wysokości 1000 zł.

To cyniczny szantaż. To po prostu zapowiedź przestępstwa przeciwko społeczeństwu.

Pan prezydent nie zgadza się na wcześniejsze, w 2008 r., opuszczenie Iraku przez nasze wojsko. Rozwiązanie jest proste. Komandosi wrócą do ojczyzny, a pan prezydent pojedzie w bój.

Były pan premier zamierza nawiązać kontakt z młodym pokoleniem. Absurdalnie uważa, że znajdzie je w wirtualnym świecie. Zresztą to nic dziwnego. Pan były premier ma w tej sprawie wybitnego specjalistę i doradcę. Jego sławny kot Alik jest z pewnością specjalistą od wszystkich myszy, także komputerowych.

Trwa polityczny, groteskowy kabaret

on poniedziałek, 17 grudzień 2007. Posted in Grudzień 2007

Trwa polityczny, groteskowy kabaret. Mały Pałac (Kancelaria Premiera) i Duży Pałac (Kancelaria Prezydenta) prowadzą podjazdową wojnę o prestiż. Najważniejsze są tu przeprosiny, gesty i sekundnik zegarka. Pan Prezydent nie pojmuje porażki swojej orientacji, a Pan Premier zapomina o obecności Lokatora z Krakowskiego Przedmieścia.

W ogólnikowej Konstytucji niejasności dominują nad precyzją. Zaangażowany w konflikt Pan Minister stwierdził, że nikt go nie wyprzedzi w szacunku do pana Prezydenta. Emeryci i Renciści pytają już nie o szacunek wobec ich problemów, ale o to czy ktokolwiek z aktorów sceny politycznej w tym chocholim tańcu w ogóle dostrzega ich dziesięciomilionową obecność w społeczeństwie?

Dominuje sytuacja w konwencji: Teraz ONI. SENIORZY OCZEKUJĄ NA SYTUACJĘ : TERAZ MY!

<<  5 6 7 8 9 [10
Wszelkie prawa zastrzezone (c) krajowa partia Emerytów i Rencistów
©Copyright by Krajowa Partia Emerytów i Rencistów. All rights reserved. Design by NeoArt.Eu. Hosting IDhost.pl.