ul. Koszykowa 59, lok.15, 00-660 Warszawa
tel. 22 626 88 66
e-mail: biuro@kpeir.pl, rn@kpeir.pl
Nasza gazeta
Szukaj:

"Emeryci razem w walce o sprawiedliwość społeczną"

Zwierzęta…

on środa, 17 listopad 2010. Posted in Maj 2011

Zwierzęta i ludzie. Jesteśmy od niepamiętnych czasów mieszkańcami naszej błękitnej planety. Niestety stosunkowo niedawno pojęliśmy biblijny błąd, kiedy to Stwórca dał Ziemię we władanie jedynie ludziom.

Prawdę wskazał św. Franciszek nazywając zwierzęta naszymi ?braćmi mniejszymi?. Nawet z krwiożerczego wilka z włoskiego miasteczka Gubio uczynił pasjonata wegetarianizmu. Współcześni uczeni podpowiedzieliby świętobliwemu mężowi z Asyżu, że rośliny też czują, cierpią i mogą być szczęśliwe na tym najpiękniejszym ze światów.

Są ludzie, są stowarzyszenia miłości do zwierząt, Ale pośród nas żyje nazbyt wielu ludzi, którzy nie pojmują zwierzęcego życia, zastępując miłość, czy przyjaźń niewyobrażalnym bólem i cierpieniem.

Miejscami tragicznymi dla zwierząt są tak lubiane ogrody zoologiczne.

Patrzymy na niewolę w klatkach i cieszymy się oglądając z bliska panterę, czy tygrysa, papugę, czy niedźwiedzia.

Wyobraźmy sobie jednak siebie samych w tych klatkach, a zniewolonych mieszkańców za wolną stroną krat.

Długa jeszcze droga do powszechnego zrozumienia, że świat natury jest wolną przestrzenią naszej wspólnej planety !

Seniorzy to doskonale rozumieją. Zwierzęta tak często zajmują dla nich miejsca ludzi, którzy ich opuścili, którzy zdradzili ich samotność, godność i wiarę człowieka !

Przyszłość…

on poniedziałek, 15 listopad 2010. Posted in Listopad 2010

Przyszłość jest dla Polaków nieustannie niebezpieczną, czy raczej podejrzaną porą.

Czas jednak najwyższy by opanować to, co może się zdarzyć, to, co powinno się zdarzyć.

Bez świadomości przyszłości nie sposób prognozować życia państwa, ani życia obywatela.

Musimy wiedzieć, co zdarzy się w naszym państwie i w naszym domu, z naszym dziećmi i nami samymi !

Kto może się tym zająć, kto może stworzyć inspirację do takiego działania ?

Przecież nikt inny, tylko my Seniorzy.

Bo tylko my najbardziej, spośród innych generacji ,znamy wartość każdej następnej chwili, każdego dnia, miesiąca, roku, który się może zdarzyć.

Zostańmy więc strażnikami swojej i wspólnej przyszłości !

Kogo cenimy…

on piątek, 05 listopad 2010. Posted in Listopad 2010

Kogo cenimy ? Kto jest autorytetem współczesnych Polaków ? Przecież nie politycy, nie ekonomiści, dostojnicy państwa, nie parlamentarzyści władzy i opozycji, nie naukowcy nie biznesmeni.

Więc kto ?

Cenimy wyłącznie sportowców, którzy osiągają międzynarodowe mistrzostwo.

Cenimy Roberta Kubicę, Adama Małysza, Justynę Kowalczyk, Tomasza Golloba. Cenimy piłkarzy Lecha, ale jedynie podczas spotkań z zagranicznymi drużynami.

Wniosek z tego jest prosty. Skala autorytetu musi być bezspornie wymierna.

Jeśli ma to być uznanie jedynie dla myśli, czy na ogół kontrowersyjnych uczynków, wtedy nasza powszechna aprobata nie istnieje.

A seniorzy myślą inaczej. Oni doskonale znają autorytet wielkiej pracy, wielkiego budowania, wielkiego poświęcenia dla innego człowieka, dla innych ludzi.

Trzeba być z drugim człowiekiem, a nigdy przeciwko niemu !

To pierwszy krok do zdobycia autorytetu obywateli naszego świata !

Oto…

on poniedziałek, 25 październik 2010. Posted in Październik 2010

Oto przykład złudnej wiary w możliwość decydowana o ?życiu po życiu?.

Jest na Kubie, w Hawanie, wspaniały Cmentarz Kolumba. Palmy pochylają się nad marmurowymi aniołami grobowców.

W centrum nekropolii umieszczono wielki budynek, sugerujący kamienną ? szafę. Na straży stoją uzbrojeni komandosi.

A w tej ?szafie? szuflady różnych rozmiarów. Te największe są najwyżej i na swój sposób najbliżej Nieba. Im bliżej Ziemi, tym szuflady są mniejsze.

A w tych szufladach?urny urzędników systemu.

Większe z prochami najwyższych dostojników, małe z ?ziemskim dobytkiem? pomniejszych oficerów państwa.

Tak wygląda kubańska, rządowa droga do Nieba !

Dziwna…

on piątek, 15 październik 2010. Posted in Październik 2010

Dziwna jest ta nasza opozycja polityczna. Nie przedstawia żadnych programów alternatywnych wobec postępowania obecnej władzy. Wyłącznie negacja, wyłącznie walka. W imię nieosiągalnej obecnie władzy Prezes Prawa i Sprawiedliwości neguje wyroki demokracji, gotów jest wywrócić państwo dla swojego wymarzonego premierostwa.

Co mają o tym myśleć miliony seniorów, nauczonych racjonalnych ocen decyzji.

Za rok staniemy do wyborów parlamentarnych. Komu powinniśmy zaufać ?

Mrzonkom, obietnicom bez pokrycia, nienawiści, toporom ciągle wykopywanym, kłamstwu ?

Dobrze, że mamy jeszcze rok do trudnej decyzji.

Musimy zastanowić się bardzo dokładnie by wybrać ludzi, którzy wybierać będą właśnie nas w swoim działaniu !

Ludzie…

on wtorek, 05 październik 2010. Posted in Październik 2010

Ludzie starożytni dzielili życie na siedmioletnie okresy. Do siedmiu lat ? jeszcze dziecko, do 14 ? chłopiec, potem podrostek, 28 lat – to już młodzieniec, następna siódemka wita mężczyznę, 56 lat ma starzec, a później już tylko sędziwy starzec, czyli 63 lata. A kiedy ma się już 80 lat, wtedy bogowie odwracają się od człowieka!
Minęły stulecia i miary naszego życia są pełniejsze. Mężczyzna bawi na tym świecie ponad 70 statystycznych lat, a kobieta prawie 80.

Ciekawe, co uczyniłby Zakład Ubezpieczeń Społecznych, gdyby przywrócono antyczne miary życia człowieka ?
Teraz starców nie zrzuca się tak, jak w Sparcie, z Tarpejskiej Skały. Gniew władzy jest subtelniejszy, ale przecież okrutniejszy.

Starego człowieka nie widzi się. Jest przezroczysty dla programów ekonomicznych, społecznych, zdrowotnych. Czy mu ?ludzie niewidzialni? potrafimy stanąć milionami i bronić naszego losu ?

Niebo…

on sobota, 25 wrzesień 2010. Posted in Wrzesień 2010

Niebo sięgnęło bruku. Ulicami Warszawy przeszedł pochód ludzi domagających się intronizacji Chrystusa króla. Jest już Matka Boska Licheńska królową Polski. Teraz Chrystus ma zająć się sprawami naszej niespokojnej ojczyzny. To właściwie nie tylko absurd, ale dowód bezradności obywateli w sytuacjach splątania racji z emocjami. A więc Niebo ma przejąć administrację, sądownictwo, obronność. Pięknie, ale co będzie z resztą świata, pod Niebem pełnym gwiazd ?

Byliśmy świadkami zawstydzającej wojny o Krzyż. Teraz spór o królestwo 2010.

Czy seniorzy doczekają jeszcze życia w normalnym przyjaznym kraj, w którym ikoną z pewnością nie będzie absurd, w którym wiara, miłość i nadzieja będą znaczyć to, co odwiecznie ?

Ciekawe…

on wtorek, 21 wrzesień 2010. Posted in Wrzesień 2010

Ciekawe, co robią, jak i czy pracują polscy posłowie do Parlamentu Europejskiego. Nieustannie widzimy ich w tym nieszczęsnym krajowym teatrze politycznym. Teraz zabiegają o wpływy, posady, polityczne apanaże.

Domagajmy się sprawozdań z ich pracy w Europarlamencie. Niech staną przed nami i udowodnią, że dobrze uczyniliśmy, wybierając ich, a nie innych.

Nieustannie słyszymy o ich wypchanych portfelach, niestety cisza panuje wtedy, kiedy trzeba opowiedzieć o lepszej Europie, dla której jakoby myślą i działają.

Niestety zawodzimy się na nich, poza paroma światłymi postaciami.

Czy w następnych wyborach potrafimy wysłać do Brukseli ludzi oddanych sprawie postępu, nowoczesności, sprawiedliwości, i dobrego czasu naszego kontynentu ?

TVP…

on niedziela, 12 wrzesień 2010. Posted in Wrzesień 2010

TVP to nic innego, jak Telewizja Partyjna. Kolejne rozdanie wpływów potwierdza tylko to, co od zawsze było normą tego ?radia z lufcikiem? ,jak telewizor nazwał przed laty niezapomniany Stanisław Wiechecki Wiech.

A seniorzy są wierni telewizji. Oni płacą skrupulatnie abonamenty, oni są wielkimi zwolennikami seriali. Polityka jest im niepotrzebna. Zresztą nieubłagana bronią seniora jest pilot zmieniający kanały.

Głęboką naiwnością jest przeświadczenie, że posiadanie telewizji publicznej jest gwarancją władzy. Nasze wieloletnia doświadczenia wskazują, iż jest wręcz odwrotnie. Ale nikt nie powstrzyma psa goniącego za kocim tyłkiem, lisa zaglądającego do kurnika, czy niedźwiedzia przed sięganiem łapą do ula !

Warszawska wojna…

on poniedziałek, 06 wrzesień 2010. Posted in Wrzesień 2010

Warszawska wojna o krzyż jest przedsięwzięciem politycznym. Oto objawili się ludzie kpiący z Kościoła, z reguł porządku publicznego. Prawo i Sprawiedliwość chce na Krakowskim Przedmieściu odnieść sukces, którego brakuje w demokracji. Prasa publikuje zdjęcia Jarosława Kaczyńskiego, który, jak się pisze, osobiście? wynosi swoje śmieci. PiS jest po prostu niepotrzebny w naszym porządku politycznym. Pozostałe partie znakomicie wykorzystują nasze aspiracje.

Już…

on środa, 25 sierpień 2010. Posted in Sierpień 2010

Już nadchodzi okrutny czas pamięci. Czas wspomnień czarnych swastyk nad Polską. Powinniśmy, my seniorzy, być szczęśliwi, że to tylko straszna wojna przeszłości.

Dobry Bóg i mądrzy ludzie sprawiają, że nasz kraj omija kataklizm śmierci. Oczywiście ciągle prowadzimy swoje wojny polsko ? polskie, małe i większe. One niestety zabierają nam spokój, wiarę i nadzieję, ale nie zabierają nam świata. Zresztą walka o pokój powszechny nie jest już globalnym wołaniem.

Polacy uczestniczą w dalekich wojnach, ale wynika to z sojuszniczych zobowiązań, które są tez nasza tarczą.

Warto o tym wszystkim pamiętać w tym miesiącu tragedii i tworzyć na miarę swoich możliwości świat wiary i miłości, ale przede wszystkim rozsądku.

Świat rozrywki…

on niedziela, 15 sierpień 2010. Posted in Sierpień 2010

Świat rozrywki i rozrywek zmienia się niepomiernie.

Kiedyś rozrywka były czynne przedsięwzięcia.

Teraz uwielbiamy patrzeć na innych walczących, pływających, skaczących.

Informatyka przyniosła gry komputerowe. To zamiast nas pikselowe ludziki pokonują gigantów, zdobywają odległe światy galaktyczne, walczą ze skrzydlatymi smokami.

Współczesny człowiek stał się istotą nader leniwą. Nawet wojny można prowadzić z odległego krańca globu.

Nawet miłość mogą zastąpić hełmy z impulsami stymulowanych emocji.

Czy ostatni człowiek na Ziemi, bo kiedyś taki będzie, gdy Słońce stanie się gasnącym Czerwonym Karłem, a nasz dom kosmiczny smutny i ciemny, okaże się tylko zdezelowanym robotem?

Obyśmy nie dożyli tak niegościnnego czasu!

Ojczyznę…

on poniedziałek, 26 lipiec 2010. Posted in Lipiec 2010

Ojczyznę zwykle kojarzymy z nami samymi, z naszą historią. Czy jednak szanujemy ją w najszerszym wymiarze?

?Rzadko na mych wargach, niech warga ma to wyzna, jawi się krwią przepojony, najświętszy wyraz Ojczyzna. ? Pisał w swoim czasie Jan Kasprowicz.

Niestety ojczyznę chcą zawłaszczyć politycy.

Oczywiście, że tego nigdy nie dokonają, bo ojczyzna, to my ludzie, to zwierzęta, nasi bracia mniejsi, to rzeki i strumienie, to góry i łąki, to drzewa i kwiaty.

W niedawnej kampanii prezydenckiej podjęto dziwaczna próbę zawłaszczenia dębu Bartka z Zagnańska pod Kielcami. Tysiącletni Bartek patrzył na to z pobłażaniem. Bo wiedział doskonale, że to On i tylko ON prastary i niewzruszony powinien być prezydentem naszej ojczyzny!

Biblioteka…

on czwartek, 15 lipiec 2010. Posted in Lipiec 2010

Biblioteka, to fantastyczne miejsce. Seniorzy maja właśnie teraz czas na siebie. Dlaczego więc tak niewielu z nas zagląda do bibliotek ?

Teraz można spacerować pomiędzy półkami, wybierać sobie tytuły.

Ale niestety słowo drukowane przegrywa z elektronicznym, komputerowym światem. Każda szanująca się gazeta ma już swoją wersje internetową, a dziennikarze prasowi boja się swojego kresu.

Ale są jeszcze książki na tym świecie. Śpieszmy się je kochać, bo tak szybko mogą odejść !

Mundial…

on wtorek, 06 lipiec 2010. Posted in Lipiec 2010

Mundial uczy, że walka i ambicja zwyciężają ze zmanierowanymi “portfelem”.

I tak jest w życiu, w naszym życiu. Wiemy doskonale, że prawda zwycięża z obłudą i kłamstwem.

My seniorzy już dawno poznaliśmy smak doświadczenia, prawości i wierności.

My seniorzy też często przeżywamy swoje trudy mundialu.

<<  1 2 3 4 [56 7 8 9  >>  
Wszelkie prawa zastrzezone (c) krajowa partia Emerytów i Rencistów
©Copyright by Krajowa Partia Emerytów i Rencistów. All rights reserved. Design by NeoArt.Eu. Hosting IDhost.pl.