Archive for marzec, 2009

***

poniedziałek, marzec 30th, 2009

Trwa „odzyskiwanie telewizji” z rąk propagandystów Prawa i Sprawiedliwości. Koalicja rozsądku PO – PSL – SLD opracowała bardzo dobry projekt nowej ustawy medialnej. Warto także przyznać, że decyzje zdawałoby się egzotycznych władz TVP, błyskawicznie ograniczają skrajne upolitycznienie programu publicznego nadawcy. Znikają programy szerzące nienawiść pomiędzy ludźmi, listy płac opuszczają nawiedzeni dziennikarze. Powracają lubiane i szanowane tytuły. Na antenie „Jedynki” znowu znajdzie się „Pegaz”.
To wszystko dobre wiadomości dla seniorów, dla których telewizor jest wypróbowanym przyjacielem.

***

czwartek, marzec 19th, 2009

Odszedł prof. Zbigniew Religa. Był także naszym przyjacielem. Odszedł z wielką godnością, ze świadomością życia spełnionego, życia poświęconego ludziom potrzebujący.
Tymczasem już wykorzystuje się jego słowa do najbliższej walki politycznej.
To zatrważające !

***

piątek, marzec 6th, 2009

Renciści i emeryci zawsze przyjaźnie patrzą na ludzi młodych, życząc im, w życiu wszystkiego, co najlepsze.


Zupełnie odmienne stanowisko zajmuje większość wyższych uczelni. Otóż okazuje się, że ministerialne pieniądze przeznaczone na stypendia socjalne, w dużej mierze wydawane są na remonty.


- Przecież nikt nie będzie uczył się w brudnej ławce, patrząc na porysowaną ścianę – wyjaśniał na telewizyjnym ekranie jakiś specjalista od siedmiu boleści, a nie akademickiego życia.


Studentom na ogół żyje się kiepsko, ważna jest dla nich każda złotówka.
Seniorzy kategorycznie domagająa się elementarnej sprawiedliwości dla swoich młodych następców.


Domagają się, by Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego baczniej kontrolowało uczelnie wyższej wiedzy, ale małej świadomości społecznej.