ul. Koszykowa 59, lok.15, 00-660 Warszawa
tel. 22 626 88 66
e-mail: biuro@kpeir.pl, rn@kpeir.pl
Nasza gazeta
Szukaj:

"Emeryci razem w walce o sprawiedliwość społeczną"

Lubelskie

Oddziały wojewódzkie:

Województwo Lubelskie

Rada Wojewódzka KPEiR

Przewodniczący:

Sławomir Słomka
tel.+48 601 239 415

V-ce Przewodniczący:

Modest Skikiewicz
tel: +48 501 076 511

V-ce Przewodniczący:

Tadeusz Hawrylinka
tel: +48 502 614 710

Adres i telefon :

ul. Jasna 6 lok. 14
20-077 Lublin


Przyjęcia interesantów

Poniedziałek – Czwartek
w godzinach 11-15


Porady Prawne

Czwartek
w godzinach 12-15
Aktualności

19.11.2010

KW Krajowa Partia Emerytów i Rencistów

dla "pokoleń siwych włosów"

 17.11.2010

"Głosuj na swój lepszy los!,- Komitet Wyborczy Krajowa Partia Emerytów i Rencistów !"

 "Program wyborczy KW Krajowa Partia Emerytów i Rencistów do sejmiku województwa lubelskiego lista nr 13 i Rady Miasta Lublin lista nr 22"

 "Emeryci!. Tylko w jedności możemy podjąć walkę wyborczą i wygrać!"

 "Emeryci i Renciści - RAZEM !"

 22.06.2010

Trochę serca

Nie daję się biedzie, choć zdrowie już nie to, co dawniej - wita mnie serdecznie na progu autorka listu. Leczę się na żylaki i wysokie ciśnienie. Lekarz zabrania mi się denerwować. A jak tu się nie martwić, skoro zięć i córka chcą mnie oddać do domu starców.

Czytaj dalej...22.06.2010

Potrzebni

      „Nasi rodzice, dziadek i babcia naszych dzieci, stanowią nieodłączną całość egzystencji rodzinnej. Są potrzebni nam, sami też potrzebują otoczenia swojego potomstwa. A jaka szkoła mądrości życiowej stoi dla nas otworem. Nie tylko mądrości, też historii, tradycji - ileż siły daje rodzinie (i społeczeństwu) znajomość i kultywowanie tradycji. O ile trudniej odnaleźć swoje miejsce temu, kto należy do rodziny i społeczeństwa odciętych od swych korzeni!

Czytaj dalej...


22.06.2010

Gdy głowę pokryje biel

      „W domu pod gruszą mieszka pani Anna. Ma 79 lat. Jej chata, bo to określenie najtrafniejsze, zdaje się wraz z właścicielką chylić ze starości. Wokół mocno stoją góry Beskidu Sądeckiego i rosną - z roku na rok coraz bardziej okazałe - dacze i pensjonaty. - Żyję tu od urodzenia, a coraz mniej rozumiem otoczenie, jestem zagubiona. Wiem, starość, ale to nie lata. Pilnuję pracy swojego umysłu, czytam, oglądam telewizję, słucham radia. To raczej przez te pędzące zmiany. Nie te, które widać dookoła, ale w ludziach... Pamięta cichą wieś, stary kościółek, bramy cmentarza i pobliskiej, jednoklasowej szkoły. Była jedyną córką, otoczoną sześcioma braćmi. Ojciec pracował na kolei, mama zajmowała się gospodarstwem. Za płotem mieszkali dziadkowie. Latem prowadzono długie rozmowy na ganku, z próchniejącymi już dziś drewnianymi ławeczkami. Zimą siadywano wokół stołu, nad którym jeszcze przez wiele powojennych lat wisiała lampa naftowa. Przy niej o zmroku ojciec czytał całej gromadce to Sienkiewicza, to znów Rodziewiczównę. - Ze zdaniem dziadków bardzo się liczyliśmy. Gdyby tak któreś z nas okazało zniecierpliwienie, wystarczało jedno spojrzenie rodziców. Choć bywało, że gdzieś w środku czuło się swoją rację, nie starczało odwagi, żeby się sprzeciwić. Szczególnie kochałam babcię. Nauczyła mnie wielu życiowych mądrości. - Znalazłam męża - też już odszedł na zawsze. Pracował w tartaku. Urodziłam troje dzieci. A małżeństwo? No cóż... Łatwo nie było, ale pamiętałam o przysiędze "na dobre i na złe". Warto było. Dwie córki i syn pobudowali się niedaleko. Czasem wpadają. Coś zrobią i spieszą się do swego życia. Wnuki to pomogą zerwać dojrzałe gruszki, to w czym innym, ale prawie nigdy nie mają czasu przysiąść ze mną przy stole lub na ganku. A ja chcę to i owo opowiedzieć, powspominać... Może to skleroza? Ale wydaje mi się, że to, co powtarzane, zostanie w tych młodych głowach. Tylko wciąż słyszę: "Co tam dawne czasy! Teraz świat inny. Nie widzi babcia?". Ano widzę, ale tak trudno zrozumieć, a czasem tak bardzo samotnie, gdy mówi do mnie tylko głos z radia...

Czytaj dalej...
Wszelkie prawa zastrzezone (c) krajowa partia Emerytów i Rencistów
©Copyright by Krajowa Partia Emerytów i Rencistów. All rights reserved. Design by NeoArt.Eu. Hosting IDhost.pl.